błąd klimatyzatora Katowice
naprawa klimatyzatora serwerownia Katowice
naprawa klimatyzacja Katowice

 

NAPRAWA KLIMATYZACJI

Naprawa Klimatyzacji staje się koniecznością gdy Państwa klimatyzator uległ awarii, a w biurze lub domu robi się niekomfortowo. Taki przypadek wymaga naszej szybkiej i kompetentnej interwencji, która zadecyduje o dalszych losach urządzenia i w krótkim czasie może przywrócić go do życia.

 

Jeśli Państwa klimatyzator mruga diodami / na wyświetlaczu widnieje błąd E…, nie reaguje na polecenia pilota,

wydaje dziwne odgłosy, pluje lodem – to najprawdopodobniej wymaga naszej wizyty i fachowej naprawy.

 

Szybki kontakt z naszymi serwisantami dostępny jest pod infolinią:

tel. 32 307-18-81

lub pod adresem mailowym

serwis@klimatyzacjakatowice.pl

 

NAPRAWA czy SERWIS? Synonim czy zupełnie coś innego?

Naprawa klimatyzatora często mylona jest z serwisem, który w odróżnieniu od niej koncentruje się na okresowej konserwacji urządzenia. Oczyszczeniu wymienników, odgrzybieniu parownika i kontroli parametrów – przywrócenie nominalnej wydajności i zapobieganie rozwojowi drobnoustrojów.

 

Zadaniem naszego personelu dokonującego naprawy klimatyzatorów jest :

  • Rozszyfrowanie co oznacza dany kod błędu (jeśli występuje)
  • Zdiagnozowanie urządzenia – co mu dolega i dlaczego?
  • Wyeliminowanie źródła problemu, np. nieszczelnego śrubunku/rury , zagiętego przewodu freonowego , przedartej izolacji i zwarcia instalacji elektrycznej, uszkodzonego czujnika temperatury, uszkodzonej płyty sterowania
  • Naprawa/ wymiana wadliwych elementów elektronicznych lub mechanicznych
  • Podjęcie działań zapobiegających ponownej awarii np. – wymiana oleju, wymiana czynnika, płukanie układu, instalacja filtrów, kontrola szczelności.
  • Dopiero wtedy, (jeśli to potrzebne) uzupełnienie czynnika

 

Wszystkie działania zmierzające do usunięcia awarii, realizujemy na drodze logicznej analizy i w myśl powyższych procedur. Dlatego oferowana przez nas usługa jest kompleksowa i prowadzi do usunięcia źródła problemu. Tym samym zapobiegając lub ograniczając występowanie podobnych usterek w przyszłości.

 

NAJCZĘSTSZE POWODY AWARII KLIMATYZATORÓW

Najczęstsze powody awarii klimatyzatorów podzielić możemy na 2 grupy:

wymiana czynika klimatyzacja Katowice
Błędy monterów, popełnione na etapie instalacji urządzenia,
których konsekwencją jest nieszczelność układu freonowego
lub uszkodzenia mechaniczne (sprężarki , zaworów)

naprawa klimatyzacji Katowice
Uszkodzenia elektroniki spowodowane, pikami napięcia w instalacji elektrycznej
(np. uderzenie pioruna) lub nadmiernemu obciążeniu urządzenia (niewłaściwymi warunkami pracy)

 

Pomożemy Państwu w obu tych przypadkach i bez łagodzenia objawów wyleczymy przyczynę.

 

NAPRAWY WYCIEKU CZYNNIKA

naprawa nieszczelności klimatyzacja Katowice
nabijanie czynnika klimatyzacja Katowice
wykrywanie nieszczelności klimatyzacja Katowice

 

Ubytek czynnika chłodniczego w klimatyzatorach jest problemem licznie zgłaszanym przez trafiających do nas nowych Klientów. Często występuje on w formie chronicznie nawracającej.

Czy musi tak być i czy klimatyzacja stacjonarna co roku wymaga dobijania czynnika chłodniczego? Dlaczego pomimo corocznego wzywania ekipy instalatorów, którzy zamontowali dane urządzenie, usterka ciągle się powtarza?

Dzieje się tak ponieważ większość napraw dotyczących nieszczelnego obiegu freonowego jest wykonywana w sposób nierzetelny. Dający szybki efekt małym nakładem pracy i pewność, że w przyszłym roku sytuacja znowu się powtórzy – kolejna możliwość zarobku.

My reprezentujemy odmienne spojrzenie na sprawę, zawsze kierując się Państwa dobrem dobieramy metody spełniające kryteria – zrób raz a dobrze!

Do każdego zgłaszanego przez Państwa zlecenia naprawy klimatyzacji przystępujemy wiedząc, że fachowe podejście do problemu często może wymagać od nas poświecenia dodatkowego czasu. I choć szybkość to nasze drugie imię, to czasem usuniecie usterki wymaga od nas nawet kilku dni. Zastosowania dodatkowych narzędzi jak stacja do odzysku czynnika i wykonania próby ciśnieniowej azotem.

Podejmując się takiej naprawy wykonujemy wszystkie niezbędne czynności, używając potrzebnych narzędzi lokalizujemy i usuwamy problem u źródła.

Wiemy, że to jedyna słuszna metoda dająca nam satysfakcję z dobrze zrealizowanego zadania, a Klientowi pewność działania urządzenia i brak nawrotu „choroby”

 

Jesteśmy wyszkoleni w znajdowaniu miejsc wycieku freonu od pojedynczych splitów po rozległe układy VRF. W swoim zapleczu sprzętowym (oprócz detektorów czynnika chłodniczego) posiadamy narzędzia do wykrywania nieszczelności na poziomie kilku gram/rok. Precyzyjnie wskazujące obszar wycieku nawet w przypadku uszkodzeń strukturalnych rury lub mikropęknięć (dużo dokładniejsze niż wykrywacze czynnika z detekcją 3g/rok).

Kompleksowe podejście do naprawy klimatyzacji to oszczędność nerwów, czasu i pieniędzy.

 

NAPRAWY USZKODZEŃ ELEKTRYCZNYCH KLIMATYZATORÓW

uszkodzona płytka klimatyzatora Katowice

Uszkodzenia elektryczne klimatyzatorów najczęściej spowodowane są przepięciem w sieci (uderzenie pioruna w linie energetyczną), zakłóceniami generowanymi przez inne urządzenia i maszyny oraz wadami produkcyjnymi. Czasem zawini elektryk, który przepinając zasilanie omyłkowo poda na urządzenie 2 fazy – ale to zjawisko na szczęście występuje najrzadziej.

W pierwszym przypadku lokalizacja uszkodzeń (zazwyczaj) odbywa się wizualnie i w celu naprawy urządzenia (po sprawdzeniu współpracujących z płyta podzespołów) kończy się na wymianie spalonej płyty. Jednostka wewnętrzna najczęściej nie daje oznak życia a odczytanie kodu błędu będzie nie możliwe.

Przy innych naprawach zazwyczaj możemy podeprzeć się wyświetlanym kodem błędu. Zweryfikować za co odpowiada i podpierając się instrukcją serwisową przejść do wykonywania pomiarów, wymiany/naprawy uszkodzonych podzespołów.

Jednak tutaj doświadczenie ma znaczenie a błąd sugerujący uszkodzenie ważnego podzespołu może okazać się awarią taniego czujnika temperatury.

 

NAPRAWY USZKODZEŃ MECHANICZNYCH

naprawy klimatyzacji Katowice
naprawa klimatyzacji domowej Katowice

 

Uszkodzenia mechaniczne klimatyzatora takie jak spalona sprężarka czy zacięty zawór rozprężny EEV (zawór regulacji ilości czynnika) najczęściej wynikają ze źle zaprojektowanego lub wykonanego układu freonowego. Tu naprawa poprzez wymianę uszkodzonej części bardzo często jest niewystarczająca i powinna być powiązana z innymi, bardziej analitycznymi procesami.

Powodów takich awarii może być wiele i wymaga to indywidualnego rozpatrzenia każdego przypadku.

 

NAPRAWA KLIMATYZATORÓW – NASZE DOŚWIADCZENIA

Naszą misją jest zapewnienie Państwu tylko sprawdzonych rozwiązań. Dlatego kiedy jesteśmy na szkoleniach takich marek jak np. LG czy SAMSUNG zawsze pytamy u źródła o awaryjność poszczególnych podzespołów klimatyzacji (sprężarek, zaworów,elektroniki itp.).

 

Odpowiedź zawsze jest jedna – „mam firmy które na gwarancji wymieniają kilka sprężarek w jednym układzie, a inne zero”

Skąd takie różnice? Jednym cały czas trafiają się felerne partie sprzętu a inni mają szczęście? A może te firmy robią instalacje o całkiem innym stopniu skomplikowania?

My bazując na swoim doświadczeniu i jakości świadczonych usług możemy Państwu powiedzieć, że klimatyzatory są bardzo niezawodne, a sprężarki wiodą w tej dziedzinie prym.

W systemach VRF przez nas zamontowanych zdarzyło się wymienić uszkodzoną płytkę ale nie sprężarkę.

 

To jaką żywotnością wykaże się Państwa klimatyzacja powiązane jest ściśle i wprost proporcjonalnie z jakością wykonania układu freonowego – czystością i dbałością o szczegóły techniczne. Oprócz jakości wykonania instalacji, na małą awaryjność klimatyzatorów główny wpływ mają regularnie wykonywane przeglądy urządzeń.

Większość elementów składowych klimatyzacji lub systemu klimatyzacji przewidziana jest na ponad 10 lat eksploatacji. Więc gdy cyklicznie mierzą się Państwo z tą samą usterką w klimatyzatora – należy szerzej popatrzeć na przyczyny awarii i wdrożyć kompleksowy plan naprawy.

Call Now Button