montaż klimatyzacja domowa Katowice

KLIMATYZACJA DO DOMU – MONTAŻ

Klimatyzacja do domu – montaż klimatyzacji domowej kierujemy do Klientów indywidualnych. Głównym obszarem działania naszej firmy jest rejon Katowic oraz pozostała część Aglomeracji Śląskiej.

 

Naszych Klientów nie dzielimy na lepszych i gorszych. Zachowując indywidualne podejście, wyposażamy w doskonałej klasy klimatyzatory domowe wykazujące się niezawodnością oraz zapewniające komfortowa temperaturę. Każda oferowana przez nas klimatyzacja domowa jest w stanie stworzyć idealne warunki do życia, dostarczając latem chłodu, oraz ogrzewając lub dogrzewając pomieszczenia jesienią i zimą.

 

Klientom z Katowic i okolic proponujemy klimatyzatory domowe sprawdzające się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wydajnego chłodzenia lub grzania pomieszczeń:

 • w pojedynczych pomieszczeniach,
 • domach jedno i wielorodzinnych,
 • mieszkaniach w bloku i Kamienicach,
 • zabudowie szeregowej i całych osiedlach domków.

 

Mamy świadomość, że odpowiednio dobrana klimatyzacja domowa to gwarancja długoletniej i bezawaryjnej pracy, a Państwa spokój zyskany dzięki temu jest dla nas bezcenny.

Klimatyzacja Katowice powstała po to, by niezależnie od klasy instalowanego sprzętu oraz rodzaju budynku, do którego jesteśmy zaproszeni na wykonanie montażu klimatyzacji domowej, zyskali Państwo pewność o jego zakończeniu z powodzeniem.

 

KORZYŚCI Z KLIMATYZACJI DOMOWEJ

Dzięki zamontowanym urządzeniom do domu przez nasz zespół Klimatyzacja Katowice, będziecie mogli Państwo odczuć następujące korzyści:

 • Możliwość ustawienia komfortowej temperatury niezależnie od warunków za oknem.
 • Stworzenie zacisza domowego idealnego do pracy, odpoczynku, relaksu.
 • Dużo lepszy sen i brak zmęczenia po nieprzespanej upalnej nocy.
 • Brak efektu zaduchu w parne i burzowe dni.
 • Praktycznie natychmiastowe ciepło w całym pomieszczeniu w okresach przejściowych.
 • Wzrost prestiżu wśród znajomych za sprawą unikalnych, designerskich klimatyzatorów domowych.
 • Stworzenie przyjaznego miejsca na spotkania i przyjęcia z przyjaciółmi.
 • Lepsze samopoczucie i wzrost energii witalnej.
 • Filtracja i polepszenie jakości powietrza w domu – zmniejszenie ilości kurzu w powietrzu.
 • Niski koszt chłodzenia lub ogrzania domu dzięki zastosowaniu najnowszej technologii.
 • Przy opcji klimatyzatora domowego multisplit – możliwość niezależnej regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu (dla każdej jednostki wewnętrznej w obrębie danej funkcji, chłodzenie/grzanie).

 

Zapewniamy, że szerszą listę korzyści płynących z zamontowanej klimatyzacji w domu, w krótkim czasie stworzą Państwo sami. Zalet jest wiele, a najlepiej na ten temat wypowiedzieć się mogą użytkownicy naszych instalacji.

 

JAK ZAMONTOWAĆ KLIMATYZATOR DO DOMU?

Odpowiedź jest tylko jedna – dobrze. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na proces montażu klimatyzacji domowej. Pokazać, jaką wagę ma ta czynność. W jaki sposób wpływa na bezawaryjność i żywotność urządzenia. Bo nawet bardzo drogi i dobry klimatyzator domowy zainstalowany w oparciu o materiały niskiej klasy czy w zły sposób, szybko przestanie działać lub ulegnie uszkodzeniu. Dzieje się tak, ponieważ klimatyzatory domowe to nie sprzęt typu „podłącz i korzystaj” jak kuchenka mikrofalowa, ale ich montaż składa się z wielu czynności.

jak zamontować klimatyzator domowy Katowice

 

BEZAWARYJNA PRACA KLIMATYZATORA TO: 90% MONTAŻ – 9% MATERIAŁY – 1%URZĄDZENIE

 

Dla nas, liczby mówiące o wpływie poszczególnych czynników na awaryjność urządzenia, przemawiają tak:

 • Jeśli poprawna, długoletnia praca klimatyzatora domowego w 90% uzależniona jest od dobrze wykonanego montażu, to na ten proces należy położyć największy nacisk!
 • Aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko, swoją pracę opieramy o materiały instalacyjne najwyższej klasy, zyskując dodatkowe 9% pewności i uśmiechu na twarzy Klienta.
 • Dobierając tylko sprawdzone, renomowane klimatyzatory domowe, dopełnimy całości dzieła i ograniczamy ryzyko prawie do zera.

 

Zamawiając u nas klimatyzator do domu wraz z montażem, mogą być Państwo pewni o powodzeniu swojej inwestycji. Powierzone nam zadanie zostanie zrealizowane przez wyszkolony personel, posiadający fach w ręku oraz nastawiony na najwyższą jakość i estetykę wykonania.

Dzięki tej staranności możemy oferować Państwu doskonale, instalacje których bezawaryjność sięga co roku ponad 99%, będąc najlepszą z możliwych rekomendacji.

Wykonawstwo instalacji klimatyzacji domowej na topowym poziomie bez poprawek to dla nas oszczędność czasu i możliwość realizacji w tym okresie kolejnych zleceń. Dla Państwa to gwarancja spokoju i należytego wykonania usługi oraz niezakłócona możliwość korzystania z klimatyzacji.

 

CO NAS WYRÓŻNIA SPOŚRÓD FIRM MONTUJĄCYCH KLIMATYZACJĘ DO DOMU?

Wszyscy Klienci na klimatyzacje domową z Katowic cenią sobie u nas:

 

ZADOWOLENIE KLIENTA

Stawiamy zadowolenie Klienta jako wartość nadrzędną, bo Państwa zadowolenie procentuje dalszą współpracą i poleceniami wśród znajomych.

DOŚWIADCZENIE

Bogate doświadczenie zdobyte poprzez tysiące zamontowanych klimatyzatorów każdego typu.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Indywidualne podejście do każdego Klienta oraz montażu

TERMINOWOŚĆ

Terminowe wykonanie każdego zlecenia z dbałością o szczegóły.

 

 

 

DŁUGA GWARANCJA

Montujemy tylko sprawdzone i wyselekcjonowane klimatyzatory domowe oraz urządzenia peryferyjne, objęte 3 – letnią gwarancja producenta.

NAJLEPSZE MATERIAŁY

Praca tylko na najlepszych materiałach zapewniających spokój.

FACHOWY PERSONEL

Wyszkolona kadra monterów z niezbędnym doświadczeniem oraz pewną ręką.

SZKOLIMY SIĘ

Uczestniczenie w życiu branżowym, szkoleniach oraz znajomość aktualnych trendów panujących w klimatyzatorach domowych.

 

 

DOBRE ROZWIĄZANIA

Umiejętność szybkiego odnajdowania rozwiązania w każdej sytuacji.

SZYBKA REALIZACJA

Najkrótszy możliwy czas od konsultacji do realizacji zleceń, oraz ekspresowy czas montażu.

POWTARZALNOŚĆ

Każdorazowa powtarzalność i perfekcja wykonania.

TYLKO KLIMATYZACJA

Wysoka jakość świadczonych usług poprzez ukierunkowanie tylko na klimatyzację oraz nieustający kontakt z tą materią.

 

DOBRA ORGANIZACJA

Umiejętność organizacji i zarządzania dużymi projektami bez ciągłego angażowania inwestora.

PEWNOŚĆ WYKONANIA

Zadanie uznajemy za wykonane tylko, gdy sami jesteśmy zadowoleni z jego efektów, bez stwierdzeń „może Klient nie zauważy”.

BRAK POPRAWEK

Brak irytujących poprawek po montażu – bo klimatyzacja domowa dla naszych Klientów jest po to, by używać jej w pełni, a nie czekać na serwis.

HERMETYCZNOŚĆ UKŁADU

Wszystkie instalacje wykonujemy tak, by wymagały od nas minimum ingerencji – dożywotni brak potrzeby „nabijania czynnika” i związanych z tym kosztów.

 

 

 

 

Takich cech można wymieniać jeszcze wiele, dla nas ważniejsze jest to, że wszystkie mają pokrycie, a ich wartość jest namacalna podczas każdej instalacji klimatyzacji do domu i daje Państwu poczucie dokonania dobrego wyboru.

 

KOSZTY MONTAŻU KLIMATYZACJI DOMOWEJ

montaż klimatyzacji do domu Katowice

Jeśli nie mamy możliwości oględzin miejsca, w którym chcą Państwo zamontować klimatyzator domowy, wyznaczenie należności za taka usługę nie będzie łatwe. Bez rozmowy nie możemy poznać, które rozwiązania będą dla Państwa bardziej przystępne, brak nam podstawowych danych, jak zapotrzebowanie na moc i znajomości innych warunków technicznych.

 

Zawsze najlepszym wyborem jest wykonanie telefonu do nas i umówienie się w celu weryfikacji miejsca montażu.

Jeżeli z jakichś powodów jest to z Państwa strony niemożliwe, pozostaje nam operowanie na przybliżonych wartościach w pewnych przedziałach cen.

 

Do wyznaczenia przedziałów użyjemy najprostszego przykładu, będzie to montaż klimatyzatora „przez ścianę”– jednostka wewnętrzna zawieszona na ścianie zewnętrznej domu, agregat zawieszony po drugiej stronie. Będzie to jednostka ścienna o mocy 2.5kW, skropliny odprowadzamy grawitacyjnie na zewnątrz domu (brak potrzeby stosowania pompki skroplin). Agregat zasilony zostanie z najbliższego gniazdka.

 

W takim przypadku możemy przyjąć następujące ceny (brutto na 8% VAT) klimatyzatorów domowych wraz z montażem:

 • Klimatyzator do domu klasy ekonomicznej to koszt od 2600 do 3300 zł.
 • Za klimatyzator domowy klasy średniej zapłacimy od 3400 do 4300 zł.
 • Klimatyzatory domowe klasy wyższej to wydatek od 3900 do 6000 zł.

 

Gdybyśmy wzięli pod uwagę klimatyzację domową typu multisplit, wyglądałoby to całkiem inaczej. Większa ilość zmiennych, jak dodatkowa ilość rur do czynnika, jednostek wewnętrznych, innych materiałów instalacyjnych.

W ten sposób przy budżetowej wersji klimatyzacji domowej multisplit na dwa pomieszczenia uzyskamy przedział od 6600 do 8800zł. A idąc dalej wraz z liczbą jednostek wewnętrznych i standardem otrzymamy wynik od 22000 do 44000zl.

Pozostała nam jeszcze jedna opcja – system klimatyzacji domowej VRF. To najrzadziej spotykany i najdroższy wariant. Rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w wielkopowierzchniowej rezydencji, gdzie wymogi architektoniczne nakazują umieścić agregat z dala od budynku. Koszty takiego układu będą wynosić od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych.

 

15% OSZCZĘDNOŚCI

Montaż każdego klimatyzatora domowego dostępny jest dla Państwa w stawce 8% VAT, co przekłada się na 15% oszczędności w stosunku do standardowej stawki 23%.

 

KLIMATYZACJA W DOMU – SZEROKA OFERTA MONTAŻU

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta montażu klimatyzatorów domowych była szeroka i dawała możliwość bogatego wyboru. Zaspokajała Państwa oczekiwania wobec urządzeń – ich jakości, wyglądu, wyposażenia oraz okresu gwarancji. Była w stanie sprostać wymogom i ograniczeniom stawianym przez budynek, takim jak duże przeszklenia czy daleko rozlokowanie pomieszczenia.

Dlatego postawiliśmy w niej tylko na sprawdzone klimatyzatory do domu uznanych, światowych marek. Często proponując urządzenia opracowane przez koncerny skoncentrowane w swym działaniu (tak jak my) tylko na klimatyzacji. Przez co możemy dać Państwu dostęp do rozwiązań o wyższych parametrach w dobrej cenie.

Nasi doradcy oraz monterzy służą pomocą, niezależnie czy chcą Państwo zamontować cichy klimatyzator do sypialni, wydajny i nowoczesny klimatyzator do salonu, mało widoczny i komfortowy klimatyzator do dużego holu.

 

Dostarczymy Państwu i zamontujemy niezawodną klimatyzację domową w wybranej formie:

 • Pojedynczych klimatyzatorów domowych – jednostka wewnętrzna + zewnętrzna.
 • Klimatyzatorów domowych multisplit – możliwość podłączenia do jednego agregatu kilku jednostek wewnętrznych.
 • Systemu VRF – opcja prowadzenia długich rurociągów, przydatna przy lokalizowaniu agregatu daleko od budynku.

 

We wszystkich powyższych rozwiązaniach zaspokoimy wymagania odnośnie sposobu montażu. Dając do wyboru jednostki wewnętrzne:

 • Najpopularniejsze, wszechstronne i nowoczesne klimatyzatory ścienne.
 • Komfortowe, równomiernie rozprowadzające powietrze klimatyzatory kasetonowe.
 • Dopasowane do pracy na ścianach kolankowych klimatyzatory konsolowe.

 

MONTAŻ KLIMATYZACJI DOMOWEJ – CZYNNOŚCI SKŁADOWE

Jeśli zastanawiają się Państwo, na czym polega i z czym związany jest proces montażu klimatyzacji domowej, poniżej przedstawiamy listę niezbędnych do wykonania, podstawowych czynności:

 1. Wypoziomowanie i przytwierdzenie uchwytu jednostki wewnętrznej do ściany.
 2. Wykonanie za pomocą młotowiertarki lub otwornicy otworu na instalację łączącą 2 jednostki.
 3. Włożenie do wcześniej przygotowanego otworu miedzianych rur w izolacji, kabla zasilającego, sterującego oraz przewodu do skroplin.
 4. Dogięcie rur miedzianych (po stronie jednostki wewnętrznej) za pomocą giętarki lub ręcznie.
 5. Docięcie rur na wymiar, wyrównanie krawędzi cięcia, wykonanie kielichów na obu rurkach.
 6. Zawieszenie i przygotowanie do montażu jednostki wewnętrznej.
 7. Skręcenie przygotowanych wcześniej kielichów.
 8. Instalacja wspornika pod jednostkę zewnętrzną, włożenie agregatu i przymocowanie śrubami do wspornika.
 9. Dogięcie rur miedzianych, obcięcie na wymiar, wyrównanie krawędzi, wykonanie i dokręcenie kielichów.
 10. Wykonanie testu szczelności azotem pod maksymalnym ciśnieniem pracy układu.
 11. Podłączenie kabla zasilającego i sterującego.
 12. Wykonanie izolacji na wcześniej wykonanych połączeniach kielichowych w jednostce wewnętrznej.
 13. Montaż kabla sygnałowego w jednostce wewnętrznej.
 14. Podłączenie rurki skroplin w jednostce wewnętrznej i zamkniecie klimatyzatora.
 15. Przelanie klimatyzatora wodą w celu wykonania testu szczelności instalacji do odprowadzenia skroplin.
 16. Wypróżnowanie układu i wpuszczenie czynnika chłodniczego do układu.
 17. Wykonanie próbnego rozruchu instalacji – podanie zasilania i podgląd parametrów w funkcji grzania i chłodzenia.

 

Poniższe zestawienie zdjęć przedstawia kontrast pomiędzy poprawnym wykonaniem naszej firmy (zielona ramka), a instalacjami innych firm, które zostały źle wykonane (czerwona ramka).

przygotówka instalacji klimatyzacja KatowiceBŁĘDNIE PRZYGOTOWANA INSTALACJA
przygotówka instalacji klimatyzacji KatowicePRAWIDŁOWO WYKONANA INSTALACJA
kielichowanie klimatyzacja Katowice„KIELICHOWANIE” KOMBINERKAMI
wykonanie kielichów klimatyzacja KatowicePRZYGOTOWANIE DO KIELICHOWANIA

odprowadzenie skroplin klimatyzacja KatowiceŹLE WYKONANY ODPŁYW SKROPLIN
jak odprowadzić skropliny klimatyzacja KatowiceSTANDARDOWY ODPŁYW SKROPLIN
jak przejść przez dach klimatyzacja KatowiceNIESZCZELNE PRZEJŚCIE PRZEZ DACH
jak zrobić przejście dachowe klimatyzacja KatowicePRZEJŚCIE DACHOWE Z RURY PCV

jak zamontować wspornik klimatyzatora KatowiceBRAK PODKŁADEK
montaż wspornika agregatu klimatyzacja KatowiceKOŁEK Z PODKŁADKĄ
izolacja termiczna przewodów klimatyzacja KatowiceNIESZCZELNA OTULINA
izolacja przewodów klimatyzatora KatowicePRAWIDŁOWA IZOLACJA

jak zamontować agregat klimatyzacja KatowiceMOCOWANIE AGREGATU ZIPAMI
jak zamontować jednostkę zewnętrzną klimatyzacja KatowiceMOCOWANIE AGREGATU ŚRUBAMI
śrubunki klimatyzatora Katowice ŁĄCZENIE W ŚCIANIE/BRAKI W IZOLACJI
rurki miedziane klimatyzacja KatowicePOPRAWIONA INSTALACJA
jak zrobić odpływ skroplin klimatyzacja KatowiceODPŁYW SKROPLIN POD GÓRĘ
wykonanie odpływu skroplin klimatyzacja KatowiceODPŁYW SKROPLIN ZE SPADKIEM
uszkodzenia przewodów klimatyzacja KatowiceUSZKODZENIA STRUKTURALNE
uszkodzenia przewodów miedzianych klimatyzacja KatowicePRZEWODY FREONOWE PREMIUM

 

ZANIM ZAMONTUJESZ KLIMATYZATOR W DOMU

 1. Przy zakupie klimatyzatora domowego z montażem, największą uwagę należy zwrócić na sposób, jakość i precyzję wykonywanych prac. Następnym w kolejności czynnikiem jest jakość użytych materiałów. Bez dwóch pierwszych, nawet najlepszy klimatyzator będzie bezużyteczny. U nas brak poprawek po montażu mają Państwo wliczony w cenę.
 2. Klimatyzatory domowe to urządzenia wykazujące się, przy właściwej eksploatacji, dużą trwałością i okresem żywotności ponad 10 lat. Pamiętajcie Państwo o wykonywaniu minimum 1 PRZEGLĄDU na rok, a klimatyzator odwdzięczy się za to.
 3. Wszystkie klimatyzatory domowe, celem zachowania gwarancji udzielanej na sprzęt przez producenta, winny być instalowane przez certyfikowanych monterów. W innym przypadku producent może nie uznać gwarancji.

JAK ZŁOŻYĆ ZAPYTANIE OFERTOWE O KLIMATYZACJĘ?

Chcąc świadczyć usługi na najwyższym poziomie, a także by zadbać o Państwa wygodę, przygotowanie indywidualnej oferty na klimatyzację zawsze poprzedzamy dokładnym zapoznaniem się z Państwa oczekiwaniami oraz w oparciu szczegółowe dane na podstawie dostarczonych planów i zdjęć obrazujących nam sytuację.

W tym celu aby pomóc Państwu w przygotowaniu dobrego zapytania ofertowego, udostępniliśmy specjalny PORADNIK który krok po kroku wyjaśnia wszystkie najważniejsze aspekty związane z układem klimatyzacji zarówno dla mieszkania, domu oraz firmy.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nim i do złożenia „dobrego zapytania” ofertowego w oparciu o zawarte w nim wskazówki i przykłady na adres e-mail:
klimatyzacja@klimatyzacjakatowice.pl

Call Now Button