montaż klimatyzator do biura Katowice

KLIMATYZACJA DO BIURA – MONTAŻ

Klimatyzacja do biura – montaż klimatyzacji biurowej kierujemy do Klientów komercyjnych. Głównym obszarem działania naszej firmy jest rejon Katowic, oraz pozostała część Aglomeracji Śląskiej. Współpracujemy z małymi, średnimi, oraz dużymi przedsiębiorstwami .

 

Z naszą ofertą na klimatyzatory biurowe docieramy do:

 • małych firm jednoosobowych, których założenia klimatyzacji biurowej stawiają na najprostsze budżetowe rozwiązania,
 • średnich przedsiębiorstw o wyższych wymaganiach co do komfortu i klasy klimatyzatorów biurowych,
 • dużych zakładów, firm i instytucji, gdzie ceniona jest najwyższa jakość, połączona z niezawodnością oraz niezbędne staje się zastosowanie dużych systemów klimatyzacji biurowej.

 

Wspólnym mianownikiem powyższych zleceń; bez rozróżnienia na klasę i cenę sprzętu; zawsze jest bezkompromisowa jakość i precyzja wykonania, oraz praca na najlepszych materiałach, tworzących doskonałe instalacje klimatyzacyjne do biura, którym mogą Państwo zaufać.

Wiemy, że dobór odpowiedniego rozwiązania dopasowanego do wymagań, jakie stawia przed nami Państwa obiekt jest kwestią fundamentalną i przekłada się w bezpośredni sposób, na bezawaryjne funkcjonowanie układu klimatyzacji biurowej przez długi czas.

 

KORZYŚCI Z MONTAŻU KLIMATYZATORA W BIURZE

Poniżej prezentujemy listę najważniejszych korzyści uzyskanych dzięki zainstalowaniu klimatyzacji w Państwa biurze :

 • zwiększenie rentowności Państwa przedsiębiorstwa,
 • brak corocznego długookresowego spadku wydajności pracowników spowodowanego nadmierną temperaturą w biurze,
 • zero pomyłek spowodowanych przemęczeniem termicznym,
 • poprawę jakości wykonywanej pracy,
 • wzrost pozycji i prestiżu firmy w oczach kontrahentów,
 • podniesienie znaczenia pracodawcy, który myśli o swoich pracownikach,
 • możliwość niezależnego dostosowania temperatury do wymagań personelu w danym biurze,
 • posiadanie opcji grzania lub dogrzewania, gdy w biurze zrobi się niekomfortowo.

 

MONTAŻ KLIMATYZACJI W BIURZE – DLACZEGO JEST TAK WAŻNY

Przedstawienie Państwu szerokiej oferty urządzeń to jedno. Ważniejsze dla nas jest uświadomienie naszym Klientom, z czym wiąże się każdy montaż, co od niego zależy i dlaczego to aż tak ważna czynność.

Należy zrozumieć, że nawet najdroższy klimatyzator zainstalowany w zły sposób nie będzie działał poprawnie lub wcale – nie jest to urządzenie typu Plug and Play jak telewizor czy pralka.

montaż klimatyzacji biurowej Katowice

Procentowo możemy przyjąć następujący podział czynników składających się na bezawaryjna prace urządzenia:

 • 90% – dobrze wykonany montaż
 • 9% – jakość zastosowanych materiałów
 • 1% – urządzenie

 

Jak widać za wieloletnią bezawaryjną pracę w 90% odpowiada czynnik ludzki – monter i jego zdolności.

Nasza dbałość o szczegóły i wysoka jakość świadczonych usług sprawia, że możemy pochwalić się awaryjnością urządzeń na poziomie poniżej 1%.

Decydując się na klimatyzatory biurowe wraz z montażem w naszej firmie, mają Państwo pewność wyeliminowania ryzyka wystąpienia awarii w ponad 99%. Jest to możliwe dzięki bazowaniu na materiałach najwyższej klasy oraz zgranej, doświadczonej załodze, w której każdy zna swoje możliwości i wie, jak dobrze wykonać swoją pracę. Dzięki takiemu podejściu, nie trwonimy energii na znalezienie klimatyzatora do biura odpornego na błędy instalatora, tylko jeździmy na kolejne montaże.

 

CO NAS WYRÓŻNIA SPOŚRÓD FIRM MONTUJĄCYCH KLIMATYZACJĘ DO BIURA?

 

ZADOWOLONY KLIENT

Stawianie zadowolenia Klienta jako wartości nadrzędnej, bo Państwa zadowolenie procentuje dalszą współpracą i poleceniami.

SZANUJEMY PRYWATNOŚĆ

Biuro to Państwa prywatna przestrzeń z poufnymi dokumentami – my w nią nie ingerujemy.

SZEROKA OFERTA

Naszym Klientom proponujemy duży wybór klimatyzatorów do biura czołowych producentów wraz z montażem.

BRAK POPRAWEK

Brak irytujących poprawek po montażu – bo klimatyzacja w biurze jest po to, by używać jej w pełni, a nie czekać na serwis.

 

SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Praca tylko na najlepszych materiałach i sprawdzonych urządzeniach zapewniających spokój.

WYSOKA
JAKOŚĆ

Zadanie uznajemy za wykonane tylko, gdy sami jesteśmy zadowoleni z jego efektów. Nie uznajemy fuszerek.

GWARANCJA
MINIMUM 3 LATA

Montujemy tylko sprawdzone i wyselekcjonowane klimatyzatory biurowe i urządzenia peryferyjne, objęte 3-letnią gwarancją producenta.

TYLKO
KLIMATYZACJA

Wysoka jakość świadczonych usług poprzez ukierunkowanie tylko na klimatyzację oraz nieustający kontakt z tą materią.

 

 

TANIA
EKSPLOATACJA

Wszystkie instalacje wykonujemy tak, by wymagały minimum ingerencji – dożywotni brak potrzeby „dobijania czynnika” i dodatkowych kosztów pogwarancyjnych.

SZYBKOŚĆ
DZIAŁANIA

Najkrótszy możliwy czas od konsultacji do realizacji zleceń, oraz ekspresowy czas montażu.

KORZYSTNE
CENY

Proponujemy klimatyzatory biurowe wraz z montażem z najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

SŁUŻYMY
PORADĄ

Służymy pomocą i poradą na każdym etapie – dobór, sprzedaż, montaż, serwis.

 

 

Naszym przedstawicielom niestraszne będzie stawianie przed nimi dużych wymagań, przestrzegania podczas realizacji zlecenia surowych przepisów, czy potrzeba wykonywania prac poza godzinami urzędowania.

Rozumiemy, jakimi prawami rządzą się biura i instytucje. Wiemy, że każde pomieszczenie ma trochę inną specyfikę pracy, zasiada w nim odmienna kadra z innymi regułami, priorytetami i czasem pracy.

Podczas wykonywanych zleceń z nadzorem ze strony inwestora w godzinach normalnej pracy działamy elastycznie, wykazujemy się cierpliwością, by zminimalizować konieczne przerwy i reorganizacje pracowników.

Prace szczególnie uciążliwe, jak wiercenia lub przekucia, wykonujemy po wcześniejszym zabezpieczeniu obszaru roboczego i (jeśli to możliwe) poza godzinami urzędowania.

Trasy przewodów prowadzimy w sposób możliwie mało widoczny, obierając przy tym metody najmniej inwazyjne.

 

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE

Abstrahując od tego, że większości otworów nie da się wykonać w taki sposób, by ściana wyglądała tak ładnie i precyzyjnie jak po strzale laserem, to przeważająca ilość przewiertów zrobionych w istniejących budynkach pozostaje niewidoczna bez potrzeby poprawek malarskich i zostaje zakryta estetycznym korytkiem lub zgrabna rozetą.

Wszystko to jest zasługą długoletniej współpracy oraz dobrej atmosfery pomiędzy każdym z członków naszego zespołu. Cenimy i znamy nawzajem swoje możliwości. A w naszych szeregach są osoby z niezbędnymi kompetycjami, poczuciem estetyki i pewną ręką.

 

Dlatego każda wykonana przez nas inwestycja nosi te same znamiona:

 • terminowość,
 • szybkość,
 • fachowość,
 • precyzję i dbałość o szczegóły,
 • jedno lub maksymalnie dwuetapowe podejście – bez irytujących poprawek.

 

MONTAŻ KLIMATYZACJI BIUROWEJ – KOSZTY

montaż klimatyzator biurowy Katowice
Wysokość kwoty, jaką trzeba przeznaczyć na klimatyzatory biurowe wraz z montażem bez weryfikacji miejsca montażu jest trudna do ustalenia. Najlepiej do określenia konkretnej kwoty umówić się na spotkanie z naszymi konsultantami i uzyskać pomoc.

Nie znając zapotrzebowania na moc chłodniczą, Państwa wymagań, w jakie funkcje ma być wyposażony nasz klimatyzator do biura oraz warunków technicznych pomieszczenia, możemy jedynie w przybliżeniu (opierając się o pewne założenia) ustalić przedziały cenowe.

Dla przykładu weźmy pojedynczy klimatyzator renomowanej firmy do biura o mocy 2.5kW zamontowany przez ścianę na parterze, gdzie długość rurociągu nie przekracza 3 m, wodę (skropliny) możemy odprowadzić grawitacyjnie (bez użycia pompki skroplin) na zewnątrz budynku, a zasilanie do klimatyzatora weźmiemy z najbliższego gniazda sieciowego.

 

Biorąc pod uwagę powyższe ustalenia, możemy przyjąć że:

 • Klimatyzator do biura klasy ekonomicznej to wydatek od 2400 do 3000 zł netto
 • Za klimatyzator biurowy klasy średniej zapłacimy od 3100 do 4000 zł netto
 • Klimatyzatory biurowe klasy premium to wydatek od 3600 do 5600 zł netto

 

Całkiem inaczej prezentuje się sprawa klimatyzatorów multisplit, gdzie do wcześniej założonych warunków musimy dodać jeszcze odpowiednią ilość jednostek wewnętrznych, dodatkowe ilości rur…

Rozpiętość ta w zależności od producenta, skomplikowania układu i ilości jednostek wewnętrznych znacząco się waha. Przy najmniejszych układach może wynieść od 6000 do 8000zł netto, by wraz ze wzrostem ilości jednostek i standardu sięgnąć wartości od 20000 do 40000zł netto

Jeśli chodzi o systemy klimatyzacji biurowej VRF to są to urządzenia przeznaczone do wymagających zadań. Zazwyczaj wyposażone w kilka dużych lub kilkadziesiąt małych jednostek wewnętrznych o cenach z szerokiego przedziału kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych netto.

 

KLIMATYZATORY BIUROWE – MONTAŻ WSZYSTKICH TYPÓW URZĄDZEŃ

Wykonujemy montaże klimatyzacji we wszystkich obiektach biurowych, począwszy od małych budynków, w których najczęściej znajdą zastosowanie pojedyncze klimatyzatory biurowe.

Poprzez większe obiekty, w których wzrost liczby skupionych pomieszczeń wskazuje na zastosowanie klimatyzacji biurowej typu multisplit.

Kończąc na wielokondygnacyjnych rozległych biurowcach gdzie, jedynym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie systemu VRF z dużym agregatem, rozległą kilkudziesięciometrową instalacją i dziesiątkami jednostek wewnętrznych.

 

W swojej szerokiej ofercie klimatyzatorów biurowych z montażem posiadamy pełen wachlarz urządzeń:

 • ściennych – które najczęściej znajdują szerokie zastosowanie nad wejściem do biura,
 • kasetonowych – idealnych do bardziej wymagających pomieszczeń oraz sal konferencyjnych,
 • kanałowych – sprawdzających się tam, gdzie klimatyzacja ma być niewidoczna,
 • przypodłogowo podsufitowych – dobrych do długich sali konferencyjnych o mniej prestiżowym znaczeniu i pomieszczeń technicznych,
 • konsolowe – kiedy Państwa biuro znajduje się na poddaszu i jedyne miejsce montażu to ściana kolankowa.

 

Zawsze staramy się, by zasób prezentowanych klimatyzatorów do biura był bogaty i oferował możliwość wyboru urządzeń skrojonych na miarę Państwa potrzeb :

 • odpowiednio dobranych do wymagań budynku – potrzeby wykonania długich rurociągów lub dużych przewyższeń,
 • atrakcyjnych wizualnie – designerskich i nowoczesnych o topowym wzornictwie,
 • posiadających najwyższe osiągi wydajności i sprawności,
 • dobranych do Państwa budżetu,
 • z długim okresem gwarancji producenta – minimalnie 3 lata,
 • wysokim wyposażeniem w standardzie – sterowanie za pomocą Wi-Fi, filtry plazmowe,
 • dobrane wedle przeznaczenia – biuro,magazyn,laboratorium…

 

Klimatyzacja to nasza specjalizacja, dlatego niezależnie od wielkości Państwa biura, lokalizacji w budynku czy dużej ilości pomieszczeń umiejscowionych na wielu kondygnacjach, jesteśmy w stanie dobrać optymalne rozwiązania, które spełnią Państwa oczekiwania.

 

MONTAŻ KLIMATYZACJI W BIURZE – NA CZYM POLEGA

W prostej postaci skrótowa lista czynności, które trzeba wykonać podczas montażu klimatyzatora biurowego w podstawowej wersji (przez ścianę) prezentuje się następująco:

 1. Zamontowanie oraz wypoziomowanie wieszaka jednostki wewnętrznej.
 2. Wykonanie przebicia przez ścianę na przewody.
 3. Przełożenie przez otwór montażowy instalacji freonowej, kabli (sterującego, zasilającego) i rurki do odprowadzenia skroplin.
 4. Dogięcie przewodów freonowych do ściany, obcięcie na wymiar i wykonanie połączeń kielichowych.
 5. Zawieszenie jednostki wewnętrznej na ścianie i skręcenie połączeń kielichowych.
 6. Montaż oraz wypoziomowanie podpory agregatu, przykręcenie jednostki zewnętrznej.
 7. Obcięcie na wymiar przewodów freonowych, wykonanie i skręcenie połączeń kielichowych, docięcie i przykręcenie kabla zasilającego oraz sterującego.
 8. Wykonanie próby ciśnieniowej azotem (test szczelności).
 9. Wykonanie izolacji termicznej połączeń kielichowych w jednostce wewnętrznej.
 10. Instalacja rurki skroplin oraz kabla sterującego w jednostce wewnętrznej.
 11. Wytworzenie próżni oraz wpuszczenie czynnika.
 12. Przelanie klimatyzatora wodą (test szczelności instalacji skroplin).
 13. Podanie zasilania oraz próbne uruchomienie urządzenia ze sprawdzeniem parametrów pracy.

 

Poniższe zestawienie zdjęć przedstawia kontrast pomiędzy poprawnym wykonaniem naszej firmy (zielona ramka), a instalacjami innych firm, które zostały źle wykonane (czerwona ramka).

przygotowanie instalacji klimatyzacja KatowiceŹLE PRZYGOTOWANA INSTALACJA
przygotowanie instalacji klimatyzacji KatowicePRAWIDŁOWO WYKONANA INSTALACJA
jak zrobić kielichy klimatyzacja KatowicePRÓBA KIELICHOWANIA SZCZYPCAMI
jak zrobić kielich klimatyzacja Katowice PRZYGOTOWANIE DO KIELICHOWANIA
instalacja skroplin klimatyzacja KatowiceODPŁYW POD POSADZKĘ
skropliny klimatyzacja KatowiceODPŁYW SKROPLIN
przejście przez dach klimatyzacja KatowiceNIESZCZELNE PRZEJŚCIE DACHOWE
przejście dachowe klimatyzacja KatowicePOPRAWNE PRZEJŚCIE PCV
wspornik klimatyzatora KatowiceMONTAŻ BEZ PODKLADEK
wspornik agregatu klimatyzacja KatowicePOPRAWNY MONTAŻ BELKI
izolacja termiczna klimatyzacja KatowiceBRAK CIĄGŁOŚCI IZOLACJI
izolacja przewodów klimatyzacja KatowiceCIĄGŁOŚĆ IZOLACJI
montaż agregatu klimatyzacja KatowiceAGREGAT NA TRYTYTKACH
montaż jednostki zewnętrznej klimatyzacja KatowiceMOCOWANIE ŚRUBAMI
przewody klimatyzatora KatowiceŁĄCZENIE PRZEWODÓW W ŚCIANIE
przewody miedziane klimatyzacja KatowicePOPRAWNE PODEJŚCIE INSTALACJĄ
odpływ skroplin klimatyzacja KatowiceODPŁYW SKROPLIN POD GÓRĘ
jak wykonać odpływ skroplin klimatyzacja KatowiceSKROPLINY ZE SPADKIEM
materiały montażowe klimatyzacja KatowiceUSZKODZONA, TANIA RURA
przewody freon klimatyzacja KatowicePRZEWODY MIEDZIANE PREMIUM

 

KLIMATYZATOR DO BIURA – CO WARTO WIEDZIEĆ…

 1. Klimatyzatory biurowe to urządzenia o dużej żywotności i trwałości, jeśli są należycie SERWISOWANE, odwzajemniają się możliwością eksploatacji nawet ponad 10 lat.
 2. Kupując klimatyzator do biura z opcją montażu, to właśnie na jego jakość oraz na użyte komponenty należy zwrócić największą uwagę. Rożnica ceny między ofertami konkurencji jest zazwyczaj nieadekwatna do stresujących sytuacji wywołanych NAPRAWĄ urządzenia.
 3. Każdy producent do usunięcia usterki, w myśl warunków gwarancji, wymaga przeprowadzenia montażu i  serwisów klimatyzacji biurowej przez wykwalifikowany personel, posiadający certyfikacje na dany sprzęt.

JAK ZŁOŻYĆ ZAPYTANIE OFERTOWE O KLIMATYZACJĘ?

Chcąc świadczyć usługi na najwyższym poziomie, a także by zadbać o Państwa wygodę, przygotowanie indywidualnej oferty na klimatyzację zawsze poprzedzamy dokładnym zapoznaniem się z Państwa oczekiwaniami oraz w oparciu szczegółowe dane na podstawie dostarczonych planów i zdjęć obrazujących nam sytuację.

W tym celu aby pomóc Państwu w przygotowaniu dobrego zapytania ofertowego, udostępniliśmy specjalny PORADNIK który krok po kroku wyjaśnia wszystkie najważniejsze aspekty związane z układem klimatyzacji zarówno dla mieszkania, domu oraz firmy.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nim i do złożenia „dobrego zapytania” ofertowego w oparciu o zawarte w nim wskazówki i przykłady na adres e-mail:
klimatyzacja@klimatyzacjakatowice.pl

Call Now Button