PRZYGOTOWANIE OFERTY NA KLIMATYZACJĘ

W związku z otrzymywaniem ogromnej ilości zbyt ogólnikowych zapytań o montaż klimatyzacji oraz konieczność nadmiarowej komunikacji mailowej, celem zebrania podstawowych i niezbędnych informacji do przygotowania dopasowanej oferty.

Postanowiliśmy przygotować dla Państwa szczegółowe instrukcje wraz z przykładami, które pomogą w złożeniu precyzyjnego zapytania o klimatyzację do mieszkania, do domu czy do firmy.

Korzystając z poniższych wskazówek oraz załączonych u dołu strony instrukcji wraz z przykładami znacząco skracają Państwo czas od złożenia zapytania do montażu klimatyzacji. Zapytania złożone według przedstawionego schematu, będą ofertowane w pierwszej kolejności.

CO WARTO WIEDZIEĆ?

OGÓLNE INFORMACJE KTÓRE POMOGĄ CI W PRZYGOTOWANIU SIĘ DO ZŁOŻENIA “DOBREGO ZAPYTANIA”

System klimatyzacji składa się z jednostki zewnętrznej (agregatu) oraz pojedynczej jednostki wewnętrznej (klimatyzacja typu split) / wielu jednostek wewnętrznych (klimatyzacja typu multi split), połączonych ze sobą instalacją freonową oraz przewodami komunikacyjnymi.

TYPU ŚCIENNEGO:

Najczęściej stosowanymi klimatyzatorami są jednostki wewnętrzne montowane na ścianie (typu ściennego)

Klimatyzacja naścienna typu split

Najważniejsze zalety przemawiające za montażem jednostek wewnętrznych typu ściennego:

– szeroka paleta modeli, wariantów mocy oraz kolorów,

– niski poziom emisji hałasu,

– kompaktowe rozmiary,

– higieniczność,

– nowoczesny wygląd,

POZOSTAŁE TYPY JEDNOSTEK WEWNĘTRZNYCH:

KASETONOWE:

Najczęściej montowane są w podwieszanym suficie. Konieczność zapewnienia ok. 30 cm przestrzeni montażowej nad podwieszonym sufitem,

Klimatyzacja kasetonowa

KONSOLOWE:

Jednostka wewnętrzna wymiarami i sposobem montażu zbliżona do grzejnika. Najczęściej stosowana na poddaszach ze skosami w których klasyczny montaż naścienny jest nie możliwy,

Klimatyzacja konsolowa

KANAŁOWE:

Wymagana duża przestrzeń montażowa na klimatyzator oraz kanały. Montaż klimatyzacji kanałowej najlepiej uwzględnić na etapie projektowania budynku,

Klimatyzacja kanałowa

WYMAGANIA MONTAŻOWE KLIMATYZACJI

ODPROWADZENIE SKROPLIN Z KLIMATYZATORA

W funkcji chłodzenia w jednostce/ jednostkach wewnętrznych powstają skropliny (skrapla się woda) którą należy odprowadzić.

GRAWITACYJNIE:

Odprowadzenie skroplin z najniższego punktu klimatyzatora rurką do skroplin ułożoną na całej długości ze spadem. Najczęściej stosowane rozwiązanie. Ujście skroplin przymocowane do wspornika agregatu, sprowadzenie rurki od skroplin do poziomu ziemi, odprowadzenie skroplin do zbiornika.

Odprowadzenie skroplin grawitacyjnie

POMPKĄ SKROPLIN:

Pompka skroplin umożliwia „wypompowanie” skroplin ponad jednostkę wewnętrzną. Stosuje się ją w przypadku gdy grawitacyjne odprowadzenie skroplin nie jest możliwe.

Odprowadzenie skroplin z jednostki wewnętrznej klimatyzacji przy pomocy pompki skroplin

DO KANALIZACJI:

Jeżeli warunki montażu klimatyzacji pozwalają na odprowadzenie skroplin do kanalizacji, stosujemy specjalne syfony z blokadą anty zapachową w celu uniknięcia nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.

SPECYFIKACJA JEDNOSTEK UKŁADU KLIMATYZACJI

JEDNOSTKI WEWNĘTRZNE:

Instalacje z jednostki wewnętrznej możemy wykonać:
BEZPOŚREDNIO: bezpośrednio przez ścianę (przewiert przez ścianę w lewym dolnym rogu jednostki wewnętrznej, przewody po montażu schowane pod jednostką wewnętrzną)


W LEWO W BRUZDACH LUB KORYCIE:

przewody z jednostki wewnętrznej wyprowadzone w lewo od klimatyzatora w bruzdach w ścianie lub prowadzone w natynkowych korytkach maskujących


W PRAWO W KORYCIE:

przewody z jednostki wewnętrznej wyprowadzone w prawo od klimatyzatora w natynkowym korycie maskującym


W PRAWO W BRUZDACH:

przewody z jednostki wewnętrznej wyprowadzone w prawo od klimatyzatora w bruzdach

WAŻNE: Wykonanie instalacji w inny sposób uniemożliwia demontaż klimatyzatora w przypadku awarii!

Abyśmy mogli dokonać bezproblemowego montażu jednostki wewnętrznej, potrzebujemy minimalnie około 80-90cm szerokości oraz około 40cm wysokości od dołu klimatyzatora do sufitu. Zasilanie jednostki wewnętrznej odbywa się za pomocą kabla komunikacyjnego, poprowadzonego razem z instalacją freonową.

JEDNOSTKI ZEWNĘTRZNE:

Jednostki zewnętrzne mają wyprowadzenia przewodów z prawej strony u dołu. Planując ulokowanie jednostki zewnętrznej np. na balkonie pamiętaj o uwzględnieniu wolnej przestrzeni ok. 10cm pomiędzy jednostka zewnętrzną klimatyzacji a ścianą.

Montażu jednostki zewnętrznej najczęściej dokonujemy na:

– metalowym stelażu zamontowanym do ściany (uniwersalne zastosowanie),

– na plastikowych nóżkach (mieszkanie w bloku),

– na betonowych bloczkach / krawężnikach (mieszkanie w domu, montaż w firmie),

Zasilanie klimatyzatora najczęściej podłączamy do najbliższego gniazda sieciowego 230V.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWĄ INSTRUKCJĘ:

Klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do firmy

Call Now Button